AVS zapewniło sobie bezprecedensowy awans do pierwszej ligi Portugalskiej Ligi Piłki Nożnej, pokonując Portimonense, ponownie 2-1, w drugim etapie play-off, relegując drużynę z Algarve do drugiej ligi po siedmiu sezonach.

Po zwycięstwie 2:1 w Portimão w pierwszym etapie, drużyna Vila das Aves wygrała u siebie dzięki bramkom Johna Mercado (52 minuta) i Benny'ego (89) i osiągnęła wyczyn awansu na najwyższy szczebel portugalskiej piłki nożnej.

Chociaż Ronie Carrilo strzelił honorową bramkę (90+4 minuty), Portimonense, 16. w I Liga w sezonie 2023/24, podąża za Vizelą i Desportivo de Chaves w spadku, po siedmiu kolejnych sezonach wśród drużyn z najwyższej półki.