Piątkowe zmagania rozpoczęły się w Dusseldorfie, gdzie Słowacja zmierzyła się z Ukrainą.

Drugi dzień meczowy:

Słowacja 1-2 Ukraina

Wyśmienity gol Romana Yaremchuka dał Ukrainie ważne zwycięstwo nad Słowacją. W grupie E wszystkie cztery drużyny mają po trzy punkty w ostatnim meczu grupowym.

Polska 1-3 Austria

Polska kontynuowała rozczarowujący występ na Euro 2024, przegrywając 1-3 z Austrią w Berlinie. Gernot Trauner, Christoph Baumgartner i Marko Arnautovic wpisali się na listę strzelców drużyny Ralfa Rangnicka. Polska przystępuje do ostatniego meczu grupowego już wyeliminowana z turnieju.

Holandia 0-0 Francja

Mecz Holandii z Francją był jak dotąd jednym z najbardziej rozczarowujących spotkań Euro 2024. Gol Xaviego Simona został kontrowersyjnie odrzucony - jednak żadna z drużyn nie pokazała swojej prawdziwej jakości.

Gruzja 1-1 Czechy

Gol Patrika Schicka zniwelował prowadzenie Gruzji, a obie strony przeniosły swój los z Euro do ostatniego meczu grupowego.

Turcja 0-3 Portugalia

Portugalia była znacznie lepsza w swoim zwycięstwie 0-3 nad Turcją w Dortmundzie. Bernardo Silva otworzył wynik dla Seleção, zanim dziwny gol dał Portugalii prowadzenie 0-2. Bruno Fernandes z Manchesteru United również wpisał się na listę strzelców. Portugalia wygrała grupę F z zapasem jednego meczu.

Rumunia 0-2 Belgia

Youri Tielemans i Kevin de Bruyne zdobyli bramki dla Belgii w wygranym meczu z Rumunią. Ze względu na wyniki dwóch pierwszych meczów, wszystkie cztery drużyny w grupie przystępują do ostatniego meczu z trzema punktami.

Mecz dnia trzeciego:

Szkocja 0-1 Węgry

Szkockie serca zostały złamane w końcówce meczu z Węgrami, gdy Kevin Csoboth strzelił gola z kontrataku w ostatniej minucie. Szkocja stała się drugą drużyną wyeliminowaną z Euro 2024.

Szwajcaria 1-1 Niemcy

Późny gol Niclasa Fullkruga dał Niemcom zwycięstwo w grupie po prawie godzinnej porażce ze Szwajcarią dzięki bramce Dana Ndoye w pierwszej połowie.