Na sto kilometrów przed szwajcarskim Zurychem Pogacar oderwał się od reszty stawki i ostatnie 50 kilometrów przejechał samotnie.

Słoweniec utrzymał 34-sekundową przewagę nad Australijczykiem Benem O'Connorem i 58-sekundową nad Holendrem Van der Poelem, pomimo niepokojących oznak spowolnienia Słoweńca na ostatnich 20 kilometrach wyścigu.

Evenepoel, Belg, który zdobył dwa złote medale na Igrzyskach Olimpijskich i jest dwukrotnym mistrzem świata w jeździe na czas, zajął piąte miejsce, 58 sekund za Pogacarem.

Jeśli chodzi o Portugalczyków, João Almeida wycofał się z wyścigu na wczesnym etapie z powodu upadku w grupie. Mikel Landa i Pello Bilbao z Hiszpanii, Mattias Skjelmose z Danii i Julian Alaphilippe z Francji odnieśli poważne kontuzje.

Rui Costa i Nelson Oliveira ukończyli wyścig 6:38 minut za liderem, odpowiednio na 42. i 55. miejscu.