Mecz Szwajcarii z Włochami rozpoczął się w sobotę, gdy Szwajcarzy pokonali w Berlinie gospodarzy.

Szwajcaria 2-0 Włochy

Remo Freuler i Ruben Vargas wpisali się na listę strzelców dla Szwajcarii Murata Yakina, która pokonała mistrzów Włoch na Olympiastadion w Berlinie.

Niemcy 2-0 Dania

Rzut karny Kaia Havertza i trafienie Jamala Musiali dały Niemcom komfortowe zwycięstwo w Dortmundzie pomimo przestoju spowodowanego silnymi grzmotami i błyskawicami.

Anglia 2-1 Słowacja

Pomimo słabego występu, Anglia obaliła bramkę Ivana Schranza w pierwszej połowie, aby ustawić ćwierćfinał ze Szwajcarią. Bramka Jude'a Bellinghama z rzutu rożnego dała podopiecznym Garetha Southgate'a wyrównanie na kilka sekund przed końcem meczu, a Harry Kane strzałem głową zapewnił Anglii zwycięstwo w dogrywce.

Hiszpania 4-1 Gruzja

Hiszpania odniosła dominujące zwycięstwo w Kolonii, ponieważ Rodri, Fabian Ruiz, Nico Williams i Dani Olmo wpisali się na listę strzelców La Roja po tym, jak przegrywali 0-1 po golu Robina Le Normanda w pierwszej połowie.

Francja 1-0 Belgia

Strzał Randala Kolo-Muaniego odbił się rykoszetem od belgijskiego bramkarza Jana Vertonghena w 85. minucie i dał drużynie Didiera Deschampsa awans do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Portugalią w rewanżowym meczu finału Euro 2016.

Portugalia 0-0 Słowenia (Portugalia wygrywa 3-0 w rzutach karnych)

Wysiłki Cristiano Ronaldo nie wystarczyły w ciągu 120 minut, ponieważ zdeterminowana Słowenia zdołała doprowadzić Portugalię do rzutów karnych - gdzie Portugalczyk Diogo Costa obronił trzy rzuty karne z trzech, aby wysłać Seleção do ćwierćfinału.

Rumunia 0-3 Holandia

Bramki Cody'ego Gakpo i Donyella Malena dały Holendrom awans do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się z ambitną Rumunią. Drużyna Ronalda Koemana może być pewna awansu do półfinału, gdyż w sobotę zmierzy się z Turcją w meczu ostatniej ósemki.

Austria 1-2 Turcja

Turecki Merih Demiral zaliczył podwójne trafienie dla Turcji, która pokonała Austrię Ralfa Rangnicka na stadionie w Lipsku. Turcja zakwalifikowała się do ćwierćfinałów po raz pierwszy od Euro 2008. Turcja będzie musiała podziękować swojemu bramkarzowi Mertowi Günokowi po tym, jak jego skandaliczna obrona w ostatnich sekundach meczu dała Turcji awans do następnej rundy.